Obsah

září09

Soustředění FKMP 2oo9

Posted Maluch | Edit

místo: Semily
datum: 31. 8. - 6. 9. 2009

účastníci: Aleš, Boris, Esteban Negroni, Dan, Fox, Háček, Jirka B., Jiří, Klóze, Kotal, Luboš Č., Luhy, Lukáš B., Maluch, MiniFox, Oskar, Pavlik, Rejža a Vráťa

Tak jsme se konečně cukli z Blanice v Tejně!!! Velký dík začátkem povídání patří Foxovi, který se jal organizace a tak uš se o FKMP povídá i v Semilech! SC Semily se ukázalo jako parádní volba, když se ubytování, hala, pinec, konferenčka, sauna i Háčkova posilovna nacházely pod jednou střechou :)

Po kvalitní běšecké přípravě jsme se začali na soustředění sjíždět v pondělí a i když to nejdřív vypadalo, že nás tam bude pět a půl, nakonec bylo průměrně kolem 15 lidí, což je počet, ve kterém si šlo i zahrát ;)

Vesměs tradiční program zahrnoval trojfázový trénink, tj. 2x denně základní florbalové (ne)dovednosti v hale doplněné o koupálko, běhání, nebo pinec.

Nejlepší formu si do Semil přivez Rejža, který vyhrál za 3100m obávaný Copperfieldův běh a překvapivě i turnaj v ping pongu, na kterém si namastily kapsu LUHY-BET i OK BETTING ;)

Samotnou kapitolou jsou večerní a noční radovánky, ve kterých se lepšíme (na rozdíl od florbalu) rok co rok. Kotal nechal hlubokou stopu v Sauně (http://saunasemily.cz/aktualne/), mně osobně se nejvíc líbilo U Lípy :)

Sportovně završil týden přátelák s místním SCC Semily, který jsme prohráli jen 5:7, takže žádná velká nakládačka (když nepočítám, jak Fox naložil jednomu z domácích) ;)

Nakonec bych rád vyhlásil "MISS Semily 09": do finále se probojovaly
a/ barmanka v RokaBaru,
b/ slečna na vrátnici v SC
c/ účetní v SC.
Hlasujme, vítězka obdrží za rok cenu v podobě večera (a možná i něčeho víc) s Ondrou Kotalem ;)

Tak&že do nové sezony, kdy si jistě kupa amatérů vyláme zuby na FKMP A i B,florbalový Pán Bůh s námi a zlé pryč!

Hallelujah

Nahoru


Srpen 08

Soustředění FKMP 2oo8

Posted Maluch | Edit

místo: Týn nad Vltavou
datum: 23. - 29.8.2008

účastníci: Rejsek, Háček, Maluch, Ferda, Mirek, David K., Honza, Kokotal, Vimr, Lukáš Burian, Luboš Č., Tlusťoch, Dan (+ jednu noc Pavlína), Pája, MiniFox, Boris, Jiří, Vráťa, Ota, Fox

Když se před rokem po soustředění mluvilo o tom, že příště pojedeme jinam než do Týna a že v Blanici už bydlet nikdy nebudem, znělo to jako docela dobrej nápad. Před létem jsme se pak sice na Týně opět shodli, ale vylepšení oproti loňsku sliboval Kokotal, který prý měl zamluvenej krásnej penzionek s vlastním výčepem za rozumnej peníz. S blížícím se srpnem se však zvedal počet účastníků soustředění, počet místností a lůžek v penzionu začal naopak klesat a mně bylo čím dál jasnější, že o naše pohodlí se opět bude starat stará známá Blanice. A taky se tak stalo.

Na první trénink jsme dorazili v sobotu ve 3 a ve sportovní hale nás přivítal správce slovy, že "konečně zase přijeli profíci".

Samotné vedení tréninků si vzal tentokrát na starost Rejsek, který tak převzal pomyslný štafetový kolík od Oty (ten u trénovaní po loňském soustředění vydržel ještě asi měsíc nebo dva, kdy po několika porážkách na začátku sezóny usoudil, že trénovat FKMP je jako házet perly sviním, a radši šel vydělávat peníze ;)). S fyzickou přípravou, jestli tomu plahočení vůbec budeme takhle říkat, jsem se snažil pomáhat já, střeleckou průpravu vedl jako obvykle sniper Boris (tak dobře, až si Honza při jednom golfu zlomil hokejku).

Mezi dvoufázové tréninky zaměřené na střelbu, příhru, činnosti jednotlivce a herní kombinace jsme tak postupně vmáčkli delší výběh (neděle), rychlostní trénink (pondělí), výlet na kolečkových bruslích z Hluboké do Českých Budějovic a zpátky (úterý ? ti, kdo měli brusle), regeneraci v bazénu v Hluboké (úterý ? ti, kdo neměli brusle), beach-voleyball (středa), fotbálek a jógu (čtvrtek) a ping-pong (pátek). Světe div se, i na těchto doplňkových trénincích byla účast hojná :) Navíc jsme zařadili i teoretickou přípravu, když jsme se byli kouknout na záznam finále švédské ligy!

Celé soustředění pak orámovaly dva přátelské zápasy. První jsme hráli hnedka v neděli s týmem, jehož jméno si nepamatuju (snad někomu pomůže, když napíšu, že za něj hrál Milhaus). Nebyli jsme ještě pořádně sehraní ani rozehraní a tak jsme prohráli 0:1 (škoda, že se nehraje na tyčky, to bychom byli bývali vyhráli 3:1 ;)), ale výkon to byl z naší strany bojovný a říkali jsme si, že na začátek docela slušný. Druhý zápas se konal ve čtvrtek. Nastoupili jsme proti starým známým TagoMago. Opět jsme podali bojovný výkon podpořený krásnými zákroky Ferdy a Lukáše Burinana v brance, nicméně nahromaděná únava, okleštěná sestava a kupa smůly nedovolily víc než těsnou prohru 1:3 (mezi střelce se zapsal Honza Klose, který vyrovnával na průběžných 1:1). V sezóně nezbývá, než udržet nasazenou bojovnost a dávat víc gólů než soupeř, pak to půjde :)

Kromě sportu se klasicky konaly chlasti, slasti, pasti (MiniFoxův výlez a následný pád z borovice už je pověstný ? video v sekci fórum), čína u paní Mao, kávička a indiánek v cukrárně a nečekané příjezdy a odjezdy Kokotala..

Sečteno a podtrženo: parádní týden s kupou zážitků a snad i mírným zlepšením ve florbale. Kéž by se odrazilo v celé sezóně a přispělo k vytouženému postupu do 6. ligy!!

Vivat FKMP & Louis de Funés!!!


Nahoru