Sezóna 2010/2011 - jarní část (zobrazit pozdimní část)

Obsah

(0:3, 1:3, 0:1)1:7

FBC Vlci Tatran Kostelec - FKMP Praha B

12:40 | TJ Zličín

K poslednímu turnaji Béčka jsme se sešli v neděli na Zličíně v opravdu hojném počtu. V zápise jsme dokonce zaplnili více než polovinu vymezeného prostoru. Všech dvanáct hráčů v poli mělo vlastní dres (v sedmi lidech se nám to nestávalo) a do brány se chystal Ferda.

Prvním soupeřem nám byli Vlci Tatran Kostelec, se kterými jsme měli na podzim nemalé problémy a otáčeli jsme zápas až čtyřmi góly v poslední třetině, ale to jsem tenkrát byl ještě v bráně...

Začátek zápasu se zdál rozhodčím pravděpodobně velmi nudný, tak si našli minimální příležitost pro zdramatizování a nevinnou Čuťákovu sekyru (ano, dnes mezi nás zavítal i tento pro mnohé již polopozapomenutý elitní obránce) proměnili ve vyloučení a trestné střílení. Vlčí nájezdník se ale moc nepředvedl a zastrašen Ferdou, ho pouze nastřelil. Následná dorážka již platit nemohla. V rámci kompenzace jsme dostali stejnou příležitost i my, ale ani Oskar nebyl jako exekutor nájezdu úspěšný.

Nadále jsme měli o něco více ze hry my, ale ani Ferda nebyl bez práce. Na začátku deváté minuty mě poslal do brejku dlouhým výhozem, a ačkoli, tedy vlastně právě proto, že jsem se z voleje do balónku netrefil, zvolil jsem zpracování a z téměř nulového úhlu, za přispění obou tyček, otevřel skóre. No radost to byla veliká, ale ani tak nepřebila všeobecné překvapení, jak se může něco takového podařit a natož pak mě... :-) Za necelou minutu jsme jásali opět, tentokráte po Alešově přihrávce přesně zamířil Lubák. A jelikož v poslední minutě doklepl poskakující balónek do brány Préza, svítilo po první třetině na tabuli skóre 3:0.

Do druhé části jsme nastoupili s chutí a důrazným napadáním soupeřovy rozehrávky se podařilo Oskarovi vybojovat míček a navíc ho ještě poslat před bránu, kde jsem nikým nehlídán prostřelil soupeřova brankáře. I zželelo se nám soupeře a začali jsme být mírně nepozorní, až si musel začít sjednávat pořádek Ferda. Davson se ale nenechal zastrašit a ukázal Ferdovi, že je pořád ve formě a zádama skóroval do své oblíbené branky, tudíž do naší. Netrvalo to ale ani dvě minutky a už lítala na hrací plochu čepice, kterou našel před zápasem na ulici Disko. Přesným lobem mě našel vpředu Préza a jelikož mi Vlci nevěnovali velkou pozornost, tak jsem jim to tam fiknul bekhendem a hattrick byl na světě. Chvilku na to uzavřel opět třígólový příděl v soupeřově brance Vrabec.

No, a jelikož jsme tým plný tradic, tak byla poslední třetina poněkud divočejší a střídaly se pasáže, kdy jsme pokračovali v naší útočné hře, s pasážemi, kdy jsme propadali vzadu, nevraceli se dostatečně rychle a Ferda se měl co ohánět. Tu vložil do kličky nohu, jindy zase robinzonádou vytěsnil míček nad branku, ale soupeři (Davson je přece náš :-)) za celý zápas skórovat nedovolil. Na konečných 7:1 upravil výsledek Marťas dalekonosnou střelou, která zapadla přesně do šibenice soupeřovy branky.

Plni optimismu jsme šli regenerovat na druhý zápas.

Setava: Ferda, Oskar, Vrabčák, já (Lukáš), Aleš, Préza, Daňák, Čuťák, Lubák, Davson, Marťas, Disko, Háček

Lukáš

Obsah

(:, :, :)3:3

FKMP Praha B - FC Bučis Team

15:00 | TJ ZličínObsah

(:, :, :)6:10

FKMP Praha - AC Sparta Praha Florbal C

17:20 | SH Zelený PruhObsah

(1:1, 1:0, 1:0)3:1

FKMP Praha B - Pallotaikurit B

11:30 | SH ZŠ Kunratice

GM B týmu mě opět povolal z farmy áčka a já jsem tak dostal opět šanci bojovat o místo v prvním týmu. Naším prvním soupeřem byli chlapci z Pallotaikurit, kteří byli v tabulce jen o něco málo míst pod námi. K vidění tak mohl být zajímavý duel týmů podobných kvalit. Hned od začátku jsme se pustili do soupeře a z první standartky jsem trefil břevno za finským golmanem a dal tak trenérovi jasně najevo, že do týmu patřím. Po obléhání soupeřovy branky jsme se dostali do vedení, když Lubák vymetl pavučinky ve finské brance. Celou první třetinu jsme dominovali a gól dal dokonce i Préza, leč pro jeho hůl vysokou, byla branka rozhodčími nesprávně uznána. Po pause se do nás soupeř zakousl a chvílemi jsme nevěděli kam dřív skočit. Vyústěním tlaku byla branka na 1:1. Nesložili jsme se a dál se tlačili před branku soupeře. Po několika tutovkách se nakonec ujala nenápadná jedovka Alšova, která proklouzla golmanovi kdesi mezi betony. Radost to byla nesmírná. Dlouho jsme pak odolávali nebezpečným finským nájezdníkům a nakonec rozhodli. Sebral jsem na půli odražený míček, koupelna brankáře a už se balonek třepotal v síti. Moje aktivita však nejspíš nebyla dostatečná, pač mě kouč ještě nechal napsat tenhle report, tak doufám, že po přečtení těchto řádků mě opět povolá do bojů :-)

Disko

Obsah

(2:2, :, :)7:4

SSK Future Old Boys C - FKMP Praha B

15:00 | SH ZŠ Kunratice

Přijel jsem se podívat na druhej sobotní zápas, kterej kluci hráli proti Old Boys Future. V sestavě vyměnil Diska Rejža a dokonce se z oběda u maminky vrátil i Lubák, takže vyhlídky nebyly před zápasem zlé. Nebyly zlé do té doby, než jsme pochopili, že si Old Boys vytáhli na tento zápas Bůhví odkaď, jestli z extraligy nebo juniorů, nějakýho namachrovanýho troubu s naušničkou a hodně slušnou střelou, kterej si evidentně přišel na Ferdovi léčit svý pošramocený ego poté, co Future vypad v playoff s Tatranem.

V první třetině jsme po dvou střelách týhle náušničky rychle prohrávali 0:2, ale dokázali jsme se vrátit do zápasu, když nejdřív Aleš předvedl svou ekvilibristiku u levého mantinelu a křížnou střelou pod víko snížil, a hned nato Préza ze stejného místa po asistenci Rejži skóre srovnal. 2:2 po první třetině.

V té druhé jsme dostali fíka z nějakýho závaru a opět jsme prohrávali. Srovnat mohl Luky, který se sám řítil na Old Boy brankáře, leč neuspěl. Vyrovnání přinesla až akce Rejži, kterej si z Old Boys udělal slalomový kužely, vykoupal brankáře a zasunul do prázdný brány. Pak ale 3x natáhnul ke střele náušnička a bylo to 3:6. Těsně před přestávkou šel ještě jednou sám na brankáře Luky, ale opět se své příležitosti zalekl.

Poslední třetina přinesla odskočení Old Boys na 3:7, poté nádhernou akci Davsona, který jemu typickým způsobem s rozevlátými vlasy oběhl soupeřovu branku a nezištně z pozabrány přihrál volnému Prézovi, který je už lety protřelý a dostatečně zkušený na to, aby se v takovýchto situacích nemýlil. 4:7. Nakonec ještě náušnička zlomil Davsonovi hokejku, ale to sem asi nepatří.

Každopádně jsem viděl bojovný zápas, který kdyby Luky proměnil obě sóla a náušnička jednou minul, mohl skončit spravedlivou plichtou ;)

Díky za divácký zážitek, díky kámikům z A Pájovi, Diskovi a Rejžovi, že v tom B nenechali, díky Lubákovi, že dorazil z Rakovníka a díky i Zuzce za to, že přišla FKMP podpořit!

Maluch

Obsah

(1:1, 1:5, 0:1)2:7

FKMP Praha - TJ Sokol Královské Vinohrady C

15:00 | SH ZŠ KunraticeObsah

(2:0, 2:0, 1:0)5:0

SKP Olympia Kutná Hora B - FKMP Praha

17:20 | SH ZŠ KunraticeObsah

(4:2, 1:0, 1:1)6:3

SK Vinohrady - FKMP Praha B

8:00 | SH Zruč nad Sázavou

Osobně mám rád turnaje, když se jede někam za Prahu, člověk se koukne, jak se žije na vesnici a nadýchá se čerstvého vzduchu... I proto jsem se do Zruče, kde se uskutečnil zatím poslední turnaj, těšil. Za volant jsem posadil Elišku, berle jsem hodil do kufru, nabrali jsme Háčka v Jesenici a frčeli na Sázavu.

V prvním zápase kluci nastoupili proti Vinohradům a já se nestačil divit. V páté minutě to bylo 0:4, ani vlastně nevím jak. Prostě na hovno! Aby nebylo všem trampotám konec, tak snížil ještě v první třetině Bambula, ale gól mu do análů nikdy nebude zanesen, protože byl připsán MiniFoxovi, protože Bambula vůbec nebyl na zápisu (asi s ním Davson nechtěl hrát ;)), a tak musel odstoupit. Každopádně po první třetině to bylo 2:4 a ještě to nebylo úplně ztracený.

Úplně ztracený to totiž začalo být až po třetině druhé, kterou jsme prohráli 0:1. Z ní si vybavuju fragment, jak se valí na Vráťu přečíslení, které Vinohrady docela pěkně sehráli, a následný neskutečný Vráťův save, kdy skokem vytěsnil střelu do už odkryté klece.

V poslední třetině dal každý z týmů ještě po jednom gólu a už vlastně nebylo o co hrát :(

Sečteno podtržen 3:6 a nic moc výkon.

Maluch

Obsah

(3:0, 3:1, 0:1)6:2

FKMP Praha B - SK Církvice

10:20 | SH Zruč nad Sázavou

Kluci si naštěstí spravili reputaci v zápase proti na chvostu tabulky se pohybujícím Církvicím.

O co horší jsme měli vstup do prvního zápasu, o to lepší byl naopak vstup do tohoto druhého matche: začal bych tím, že Davson správně vyplnil zápis. V čase 1:52 pak nahrál nezištně Háčkovi a rychle jsme vedli. 2:0 to bylo po spolupráci Davida s Oskarem a před koncem třetiny přišla nejhezčí akce zápasu: Davson si vzal za Vráťou míček, obešel pár forčekujících protihráčů, na půlce si narazil s Bambulou (nahrávky z první!!!), protáhl se před branku a chladnokrevně bekhendem zakončil. 3:0 po první třetině :)

O přestávce řekl lehce zraněný Préza klukům, že nastoupí až za stavu 5:0, a tak se kluci snažili, aby si Préza mohl zahrát. Hned z kraje třetiny druhé nabil Óňa Kůže Lubošovi, který vsítil a po dalších 30ti sekundách zvýšil na 5:0 Fox. Bohužel, jak je naším dobrým zvykem, nechali jsme se vedením ukolébat a soupeř (podotýkám, že hrající velmi bídně), snížil. Naštěstí rychle odpověděl Aleš po krásné asistenci z dílny Davsona a bylo to zase o pět.

Poslední třetina už kromě jednoho fíka v naší síti mnoho vzrušení nepřinesla, a tak jsme po celkem klidné a zasloužené výhře 6:2 mohli zapózovat na týmové foto.

Na závěr bych chtěl poděkovat Dianě, Zuzce a Eli za pomoc s časomírou a zápisem, protože by to bez nich tentokrát nešlo: díky!

Maluch

Obsah

(1:0, 1:1, 4:0)6:1

FBC Start98 B - FKMP Praha

8:00 | SH Králův Dvůr

Souboj titánů

V brzkých ranních hodinách, po probdělé noci, se na hřišti setkaly dva týmy, jež by bylo možné přirovnat k mocným toreadorům, kteří mají touhu po zkrocení rozzuřených býků. FKMP Praha, jako třetí v tabulce, byli odhodláni zdolat soupeře, tabulkově FBC Start98 B. První třetina probíhala zdárně, výkony hráčů obou týmů se zdály vyrovnané. Nicméně po pocení krve hráčů FKMP došlo k vsítění a FBC Start vedl 1:0. Po přestávce, ve druhé třetině, kdy jsme uklidnění srdceryvnými instrukcemi trenérů vstoupili na bojiště vyburcováni k heroickým výkonům, rozehrával standardní situaci Tloušť z úctyhodné vzdálenosti a Pája nekompromisně vymetl levý horní vingl. Hurááá, 1:1. Obrat zápasu byl nasnadě. Soupeř se klepal před každou naší akcí. Žel bohu, v zápětí vsítil číslo jedenáct soupeřů, po nechtěné Mírově asistenci. Ferda, ač statečný, nemohl ubránit. Tento okamžik zdál se být zlomovým.

Ve třetí třetině už se góly do naší brány, po odvolání brankáře, sypaly jako sníh z prosincové oblohy. Konečný výsledek 6:1 však neodpovídal průběžným výkonům všech hráčů. Bezpochyby se na všech protihráčových gólech podepsala asistence rozhodčích, kteří se i přes radu Rejži, aby si dali kávu, za celý zápas neprobrali. Největší ozdobou a podporou v hádkách s rozhodčími byly zapisovatelka a časoměřička (Pavlínka s Diankou)

Óňa

Obsah

(4:2, 4:1, 4:2)12:5

FKMP Praha - Torza Sorry

10:20 | SH Králův Dvůr

Druhé utkáni jsme hráli proti tabulkově slabším Torza Sorry. Přestože šli s kůží na trh, přišli s křížkem po funuse, navíc pouze s jedním hráčem na střídání. Každá třetina byla ozdobena čtyřmi góly. Konečný výsledek sice trochu znemravnil soupeřových pět gólů, ale gladiátorský výsledek 12:5 svědčí o síle a soudržnosti našeho, svačinami posíleného týmu.

V tomto zápase Ferdu vystřídal Lukáš a nacvičili jsme si víceméně přesilovkové situace, byť za plného počtu hráčů. Největšími sběrateli kanadských bodů se stali Jirka (budoucí taťka) a Cibulák s Diskem.

Óňa

Obsah

(2:1, 3:2, 0:1)5:4

FBC Falcons Žižkov B - FKMP Praha B

9:30 | Unihoc Aréna Praha

Další turnaj jsme odehráli v unihoc areně na kotlářce.Bohužel se nás sešlo jenom osm (z toho jenom 2 obránci! bohužel),a už tento počet nevěstil nic dobrého, přesto že jsme hráli jenom jeden zápas.za soupeře jsme měli falcony ze žižkova, udělali jsme mnoho individuálních chyb a prohráli 4:5, za zmínku stojí 2 luhyho goly, zvláště ten druhý po kterém snížil na 4:5 a kdy mu skvěle nahrával chtěl všem poděkovat že se na to nevykašlali. zvláště pak ferdovi a posilám z a (luhymu a klosemu) a taky vrabčákovi kterej musel hrát vzadu, no nic příště snad líp a hlavně s lepší docházkou.

Foxik

Obsah

(2:0, 1:2, 1:2)4:4

FKMP Praha - TBC Horoměřice

12:40 | SH ZŠ Kunratice

Warning: include(./Reporty/110205_A1.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/fkmp.cz/fkmp.cz/2011_jaro.php on line 279 Warning: include(./Reporty/110205_A1.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/fkmp.cz/fkmp.cz/2011_jaro.php on line 279 Warning: include(): Failed opening './Reporty/110205_A1.txt' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php:/www/fkmp.cz:/www/fkmp.cz-tmpdir') in /www/fkmp.cz/fkmp.cz/2011_jaro.php on line 279

Obsah

(0:1, 2:2, 2:0)4:3

FBC Vokovický Šavle - FKMP Praha

15:00 | SH ZŠ Kunratice

Warning: include(./Reporty/110205_A2.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/fkmp.cz/fkmp.cz/2011_jaro.php on line 297 Warning: include(./Reporty/110205_A2.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/fkmp.cz/fkmp.cz/2011_jaro.php on line 297 Warning: include(): Failed opening './Reporty/110205_A2.txt' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php:/www/fkmp.cz:/www/fkmp.cz-tmpdir') in /www/fkmp.cz/fkmp.cz/2011_jaro.php on line 297

Obsah

(0:1, 0:0, 2:0)2:1

FBC Vokurky - FKMP Praha B

13:50 | SH Kostelec nad Černými lesy

Co si tak pamatuju, v Kostelci jsme se sešli ve velmi dobré náladě. Po dlouhé době se ukázal spokojený Čuťák a všichni hodnotili, jak nám pěkně roste. Hala v Kostelci mi přišla nějak blbě osvětlená a celkově byla dost hrozná.

Ač bez opor Prézy, Oskara, Háčka… jsme začali velmi dobře. V čase 11:17 1. třetiny Lukáš B. (oficiální zápis kecá a uvádí Malucha) vyhazoval míček, na který si naběhl Ála a ze vzduchu skóroval. Z Ály se asi pomalu stává jediný kanonýr béčka.

2. třetinu jsme se postupně zhoršovali a iniciativu přebírali Vokurky, ale góla schopný dát nebyly. Hra probíhala pořád stejně a náš fyzický fond, jestli se tomu dá tak říkat, byl postupně vyčerpán. Byli jsme neustále pod tlakem a z toho vzniklo naše vyloučení asi 2 minuty před koncem (myslim, že za sekání). Vokurky přesilovku proměnili a my jsme přestali hrát. 10 vteřin před koncem jsme dostali ještě 2. góla z dorážky před brankou a bylo po téměř vyhraném zápase. Special thanks to Ferda, který se na to musel dívat a ještě k tomu měl chřipku.

Wraaba

Obsah

(1:3, 1:0, 0:0)2:3

FKMP Praha B - Fbk Buldoci Radotín B

16:10 | SH Kostelec nad Černými lesy

Když jsme v prvním zápase rupli, chtěli jsme si spravit chuť a napravit reputaci v tom druhym a Buldoci z Radotína, tým ze spodka tabulky se k tomu zdál jako ideální soupeř. Navíc, když nehrál Ondra Karnet.

Když ještě v první minutě Ferda vyhodil dlouhej na Dana a ten vyseknul krásnej blafák, vypadalo to, že to bude zápas do pohody, Buldoky sfouknem jak svíčku a pojedeme domu. Následovala však minuta druhá a s ní gól v naší bráně. Nevím proč, ale začali jsme opět hrát jak trubky, Ferda bez hlasivek nás nemoh seřvat a tak se přímo ze standartky trefil Rytychův brácha – 1:2. Ještě potupnější bylo, když nám fíka na 1:3 dala nějaká buldočí bábovka. To bylo těsně před přestávkou, 1:3 po první třetině.

V té druhé nejdřív Marťas fauloval tak šikovně, že z toho byl nájezd, kterej naštěstí Ferda chytil. Následovalo pár šarvátek, nějaké to vyloučení ale hlavně Vrábův gól bekhendem mezi nohama zády k bráně! 2:3.

Bohužel ve třetí třetině se nestalo, kromě Danova vyloučení za kecy, už vůbec nic. A tak jsme prohráli v Kostelci i druhej zápas.

Nemá cenu hledat výmluvy, hráli jsme fakt zle. Budiž to ponaučení pro příště a nechť se z těchto dvou zasr***** porážek odrazíme ke světlejším zítřkům!

Maluch

Obsah

(2:0, 3:0, 4:1)9:1

FKMP Praha - TJ Kyje

13:50 | TJ Sokol Vinohrady

Přehoupnutí do druhé poloviny soutěže jsme odstartovali s papírově nejslabším celkem TJ Kyje. Z tohohle turnaje jsme potřebovali vydolovat co nejvíce bodů a taky by nám bodlo zaváhání Sparty nebo Nuslí. Při příchodu k hale na Vinohradech se Startky trousily ven s nešťastným výrazem ve tváři a jejich remíza a prohra nám hrála do karet.
Přišel nás podpořit i Jiří a jeho dvě kamarádky, které mu byli sotva po loket, zaujmul své místo v početném publiku a šlo se na věc! Naše převaha byla patrná už od začátku, navíc, za Kyje chytal Maluch, kterej zranil jejich golmana a nechal se vytrejdovat na střídavej start, aby nám to trochu usnadnil :-) Na první gól se ale čekalo až do poloviny první třetiny, kdy Pavlik v přečíslení 3 na 1 geniálně našel Daňáka a ten po zemi poslal FKMP do vedení. Ke konci třetiny se nám naskytla možnost přesilovky a Boris potvrdil naše zlepšení v početní převaze a nepovedenou střelou překvapil všechny včetně brankáře a vedli jsme 2:0. Ve druhé třetině jsme chtěli pojistit vedení a Davson se pro změnu trefil do jiné branky než svojí a jeho výstavní střelou jsme šli už do tříbrankového vedení. Pak se ještě v rozmezí 12ti sekund zapsali do střelecké listiny Jirka a Rejsek a před posledním dějstvím jsme vedli 5:0. Náš jediný fanoušek ukolébaný jasným vedením pak přišel o koncertní představení na začátku třetí třetiny, kdy se během 44 sekund trefil Jirka, Klose a znovu Daňák. Hala skandovala "deset, deset" a k vytoužené metě nás přiblížil z mezikruží umístěnou střelou opět Rejsek. Pak jsme ale polevili a místo vytouženého desátého kousku přibyl jeden v naší síti a musim říct, že sem byl rád, že sedím na střídačce a neslyšel jsem Ferďákovo pochválení, jak pěkně jsme to ubránili, my zmrdi...

Výhrou 9:1 jsme tak potrénovali na druhý důležitý match s probouzejícím se Chodovem.

Borec na konec: Jejich golman (Malý Lukáš), kterej se nám vysmál, že sme mu tu desítku stejně nedali!

DisKo

Obsah

(2:2, 0:2, 2:2)4:6

TJ JM Chodov C - FKMP Praha

16:10 | TJ Sokol Vinohrady

Druhej zápas už bylo jiný kafe.. Davson se asi dobře vyspal, protože hned po 15ti skeundách napálil odraženej míček na bránu a vymetl pavučinky na 1:0. Chodov to ale nevzdal a záhy vyrovnal střelou z větší vzdálenosti a o minutu později se kdosi krásně trefil z první ze vzduchu a rázem jsme prohrávali. Hned vzápětí jsme ale dostali zase možnost přesilovky a ani tentokrát jsme se nemýlili, když po ose Rejsek - Diko -Boris, zakončoval posledně jmenovaný nádhernou střelou a před pauzou tak bylo vyrovnáno. Hned zkraje druhé třetiny jsme už nevim proč jeli trestný střílení. Po dohadech, kdo to pojede, si vzal slovo Honzik a rozjel se na brankáře. Po vzoru Stamkose z NHL ovšem nechal ve finální fázi míček za sebou a golmana tak sice oblfanul, ale nemělo to požadovaný efekt. Přesilovky, ty nám ale jdou, a tak to Rejsek neprotahoval a po křižné přihrávce rozvlnil potřetí síť a šlo se do vedení. Ještě ve druhé části plácnul Óňa Kůže od mantinelu netypicky ze země do balonku, který skončil za zády překvapeného brankáře. Drama, to my rádi a nechali jsme si teda dát jeden banán, aby ten závěr trochu vygradoval a publikum si taky přišlo na své. Hned vzápětí po vyloučení Daňáka ho tam nechtěl nechat samotnýho sedět Rejsek a nabídli jsme tak Chodovu vyrovnání. Nějak se jim ale nechtělo, a tak to Luhy utnul a odskočili jsme zase do dvoubrankového vedení. Po výstavní kombinaci kdy mi Daňák přihrál naslepo zpoza brány jsme definitivně rozhodli o důležité výhře a nic na tom nezměnilo ani snížení Chodova minutu a půl před koncem, ani následná powerplay soupeře. Ochozy skandovaly FKMP a dvěma výhrami jsme se dostali na druhé místo tabulky, které zajišťuje postup.

Borec v prostředku: Óňa, kterej se trefil po dlouhý době ze země.

Hvězdy dne:
1.Davson - dvakrát trefil bránu a ani jednou tu naší
2.Naše přesilovka - se prosadila ve všech třech případech, jen tak dál přesilovko!!
3.Maluch - odchytal sice jen jeden zápas, ale zato ne za nás :)

DisKo

Obsah

Sezóna 2010/2011 - podzimní část (zobrazit jarní část)

Obsah

(:, :, :)6:5

Athletics Praha B - FKMP Praha

9:10 | Unihoc Aréna Praha

Warning: include(./Reporty/101212_A1.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/fkmp.cz/fkmp.cz/2010_podzim.php on line 70 Warning: include(./Reporty/101212_A1.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/fkmp.cz/fkmp.cz/2010_podzim.php on line 70 Warning: include(): Failed opening './Reporty/101212_A1.txt' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php:/www/fkmp.cz:/www/fkmp.cz-tmpdir') in /www/fkmp.cz/fkmp.cz/2010_podzim.php on line 70

Obsah

(:, :, :)2:5

FKMP Praha B - FC Bučis Team

10:20 | TJ Radlice

Nedělní ráno v zasněžené nafukovačce v Radlicích a k tomu souboj o 1. místo v tabulce s Bučícím týmem – co víc si člověk může přát?

Maluch si sice přál aby mančaft dorazil kompletní a střízlivej, ale buďto celý rok zlobil, nebo prostě chodí Mikuláš až odpoledne, nevím. Každopádně resumé 10 + 1 nebylo zas tak hrozivé a nálada byla optimistická ( i přesto, že druhou útočnou lajnu vytvořili 2 opilci a 1 poloslepec).

S nadšením nám vlastním jsme se vrhli do zápasu, méně tak už do útoku a po pár minutách oťukávání Bučis udeřili – pár rychlých a na 7. ligu poměrně přesných přihrávek a Luky lovil. Naštěstí si Hák po chvilce uvědomil, že gól je většinou podmíňen střelou na branku a po Rejskově příhře ze standartky srovnal. Tak i přes pár šancí soupeře skončila 1. třetina.

V té druhé jsme se trochu překvapivě ujali vedení, když opět Hák přízemním bekhendem překvapil sebe i golmana soupeře (toho naštěstí víc). Krátce poté jsme mohl skóre navýšit po Alšově tutovčičce, ale to už otěže hry začínal přebírat soupeř. Krátce po sobě nejprve protlačil náhoďáčka a pak pěknou akcí z první skóre otočil.

O pauze si vzal slovo Jirka, ale ani to nepomohlo. Ve 3. třetině soupeř jasně dominoval, nám nic nedovolil a přidal z přesilovky 4. fika. Pak ještě jednou goaloval a výsledek v klidu podržel.

Suma sumárum, zasloužená výhra Bučis, soupeř působil ve srovnání s ostatními týmy florbalově, což nás trochu zaskočilo a navíc nás jasně přestřílel – 10 střel na branku za celý zápas je prostě málo. Navíc se nedařila rozehrávka ani mezihra, takže jsme soupeřovi pogratulovali k zasloužené výhře.

Neodpustím si rýpnout, na to, že se jednalo o zápas podzimu je účast 6ti střízlivých hráčů Bčka trochu málo, ale odpoledne naštěstí dalo na první prohru FKMP B zapomenout.

Dak

Obsah

(:, :, :)3:6

SK Lators - FKMP Praha B

13:50 | TJ Radlice

Tak po nepovedeném matchi o prvním flek nás čekali eskalátoři, tým ze spodu tabulky, takže to neměl být moc problém, spravit si chuť po prvním matchi, a taky nebyl a kluci si spravili chuť. Teď se omlouvám ale už si nepamatuju jak šly góly a kdo je dával. Kluci začali náporem a po krásné spolupráci i gólem (myslím že ho dával Disko po Rejžově nahrávce) zapamatujte si tahle dvě jména protože hodně přispěli do vývoje utkání. Potom měli pár šancí i eskalátoři, ale buď to pochytal skvělý Luky v bráně, nebo naše obrana, pak kluci přidali další gól na 2:0 a potom další na 3:0 a tak skončila první třetina. Po přestávce eskalátoři začali vystrkovat růžky a kluci se museli mít na pozoru, padly i nějaké góly a skončila druhá třetina, o přestávce si vzal slovo Préza a připomněl klukům, že musí hrát pořád stejně, musí být pořád koncentrovaní a hlavně se na to nevysrat a vyhrát, protože soupeř to rozhodně ještě nezabalil. Ve třetí třetině se ukázalo, že naše psychika není úplně dokonalá (vlastně to se ukazovalo i ve druhé třetině) eskalátoři kousali čím dál víc a začali snižovat náš náskok, ale ten byl dostatečně vysoký a hlavně kluci ukázali to srdíčko a bojovnost a dovedli zápas do vítězného konce 6:3, i díky posilám z áčka, které byly mimořádně potentní v tomto zápase (oba měli 5 bodu), takže jim patří dík, stejně jako všem ostatním. Doufám, že si udržíme tu skvělou pozici a hlavně výkonnost i do dalších bojů po Novém roce, těším se na další super matche se skvělými spoluhráči a hlavně na další výhry.

Foxik

Obsah

(1:0, 1:2, 1:0)3:2

FKMP Praha - SKP Olympia Kutná Hora B

9:10 | SH Kostelec nad Černými lesy

Warning: include(./Reporty/101127_A1.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/fkmp.cz/fkmp.cz/2010_podzim.php on line 126 Warning: include(./Reporty/101127_A1.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/fkmp.cz/fkmp.cz/2010_podzim.php on line 126 Warning: include(): Failed opening './Reporty/101127_A1.txt' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php:/www/fkmp.cz:/www/fkmp.cz-tmpdir') in /www/fkmp.cz/fkmp.cz/2010_podzim.php on line 126

Obsah

(1:3, 1:1, 1:1)3:5

AC Sparta Praha Florbal C - FKMP Praha

11:30 | SH Kostelec nad Černými lesy

Warning: include(./Reporty/101127_A2.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/fkmp.cz/fkmp.cz/2010_podzim.php on line 144 Warning: include(./Reporty/101127_A2.txt): failed to open stream: No such file or directory in /www/fkmp.cz/fkmp.cz/2010_podzim.php on line 144 Warning: include(): Failed opening './Reporty/101127_A2.txt' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php:/www/fkmp.cz:/www/fkmp.cz-tmpdir') in /www/fkmp.cz/fkmp.cz/2010_podzim.php on line 144

Obsah

(0:1, 1:1, 1:2)2:4

Pallotaikurit B - FKMP Praha B

11:50 | X3M Arena Barrandov

Sezóna nabírá na obrátkách a pomalu se blížíme do její poloviny. Další z turnajů jsme odehráli v X3M aréně na Barrandově, což jsem kvitoval s povděkem já, protože to znamenalo, že se nikam nebudu muset trmácet, maje to z baráku 5 minut.

První match byl přímým soubojem o 2. místo v tabulce s Pallotaikuritem B. Příjemným překvapením pro nás bylo, když účast přislíbil Rejža (a dokonce ani nepřišel pozdě, díky ;)), druhou posilou byl Dan (díky), do branky se vrátil z útoku Luky.

Víme, že Bambula se učí pravidla florbalu za pochodu, tudíž ani nepřekvapilo, když zahrál hlavou a moc se divil, že jde ven. Naštěstí nám jdou oslabení víc než přesilovky, Jirka poslal dlouhýho švéda na Dana a ten se sám před brankářem často nemýlí: 1:0. Následně se začal zastřelovat Háček a nabombil břevno a tak první třetina skončila 1:0.

Hned po pauze jsme si oddychli po soupeřově přečíslení naší obrany, když zvonilo břevno i za Lukášem. Soupeř tlačil dál a nakonec vyrovnal. Nějakej útočník obešel bránu, nahrál mezi kruhy a bylo to. Naštěstí máme Davsona a ten obral protihráče, obešel druhýho a narýsoval prudkou, milimetrově přesnou přihrávku na Dana, 2:1 po dvou třetinách.

Nakonec se ze zápasu stala docela prasárna. Hráli jsme přesilovku a míček putoval po ose Rejža – Préza – Háček a ten už se tentokrát nemýlil. Hned na to jsme dali uklidňující čtvrtou branku, dal ji Bambula svým pupkem a vypadalo to, že je po zápase. Soupeř však ještě trefil tyč, pak i snížil a my museli o výsledek ještě bojovat. Dvougólový náskok jsme však uhájili a slavili 3 body :)

Maluch

Obsah

(0:2, 1:1, 4:1)5:4

FKMP Praha B - FBC Vlci Tatran Kostelec

14:10 | X3M Arena Barrandov

Skočil jsem domů pro koláč a těšil se, jak přejedeme papírově slabší Vlky Tatran Kostelec. V útoku vyměnil Rejžu Disko (tentokrát bez DiskoPsa, i Diskovi díky za účast), Háčka přišla povzbudit jeho nová bábovkins Veronika a šlo se na věc.

Ani pořádně nevím, jak se to stalo (někdo něco posral, trocha smůly, rozhodčí..), ale první třetinu jsme rupli 0:2 a v půlce zápasu jsme tekli už 0:3.

Trochu jsem měl o výsledek strach, ale vzpomněl jsem si na dva týdny starý zápas s Future Old Boys a začal věřit, že když máknem, tak že se zápasem ještě něco uděláme. Korigovat skóre začal Háček (který měl tento zápas o motivaci postaráno ;)). 1:3 před poslední třetinou.

O přestávce Préza zvýšil hlas, připomněl nám, co máme hrát a tak jsme na Vlky vlítli. Chvíli to bylo dobývání celkem precizní obrany, navíc jejich gólman nebyl špatnej. Pak ale na 2:3 snížili áčkaři Dan a Disko. Cítili jsme šanci, ještě jsme zvýšili důraz a aktivitu a dočkali se kýženého vyrovnání, když Bambula nahrál svátečnímu střelci Vrábovi. Jinýmu týmu by to stačilo a zalez by bránit plichtu, ne ale nám, klukům z FKMP! A tak chvíli po Vrábovi strhnul vedení na naši stranu Davson. Navíc na rozdíl dvou branek minutu před koncem zvýšil Háček. V hledišti tleskala Veronika, a jak důležitý gól to byl, se ukázalo v zápětí, protože zbývalo 20 sekund do sirény, když soupeř ze závaru snížil na rozdíl jediné branky. V tu chvíli jsme na hřiště poslali to nejzkušenější a zápas naštěstí dotáhli do vítězného konce.

Suma sumárum parádní dva zápasy, bojovný výkon, FKMP srdíčko, 6 bodů, díky kucí!

Dík patří i fanynkám Rebece, Veronice a Eli :-*

Příště nás v boji o první místo v tabulce prověří Bučis Team, tak pojďme teď dva tejdny na tréňu máknout!!

Maluch

PS: Speciální pochvalu za týmgajst v Kameře získává Préza, Daňák, David Kohout, Disko, Háček, Veronika a Eli.

Obsah

(0:3, 1:2, 1:2)2:7

Torza Sorry - FKMP Praha

12:40 | SH Zruč nad Sázavou

Na turnaj jsme se tentorkáte vydali za Prahu a to až do Zruče nad Sázavou. První zápas nám přihrál soupeře zvučného jména Torza Sorry, za které občas pinká i tolik oblíbený moderátor Robík Záruba. Tentokrát se však k našemu zklamání turnaje neúčastnil. Soupeřů bylo jenom 6 a po naší první akci, která skončila Rejskovou utěšenou střelou (chudák ještě nevěděl, že to je jeden z posledních gólů s jeho novym stickem) jsme vedli v 16 sekundě 1:0. Za tři minuty si nabruslil od mantinelu před branku Luhy a vedli jsme o dva góly. I nadále jsme kombinovali před brankou, před jejich brankou a výsledkem byla Daňákova střela pod víko, na které si v zápise o utkání smlsnul Mirek. Všem bylo nejspíš jasné, že tohle utkání bude jen otázkou skóre a hra podle toho taky vypadala. Během čtvrté minuty druhé třetiny přidal Dan a Rejsek po gólu a korigování skóre soupeře na 1:5 už bylo jen kosmetickou úpravou. Pak si ještě jeden soupeř zvrtnul kotník a dalšího trefil už nevim kdo do hlavy a tak z nich zbylo jenom Torzo - sorry... Ve třetí části se ještě pokusili dostat do zápasu brankou na 2:5, ale konec utkání byl v režii Mirka, který ještě dvakrát rozjásal početné publikum na tribunách. Uzavřel tak celkové skóre na 7:2 a my se těšili, že snad alespoň druhý zápas bude trochu dramíčko...

DisKo

Obsah

(1:3, 3:0, 1:1)5:4

FKMP Praha - TJ Sokol Královské Vinohrady C

15:00 | SH Zruč nad Sázavou

....a byl. Ferda o pauze říkal, že by ještě spal a tak jsme ho nechali a po necelé minutě mu tam Sokolíci z Vinhorady šoupli dva banány a konečně bylo o co hrát! :) Pomalu jsme se dostávali do hry a po neskutečný koupelně od Kloseho musel i golman Vinhrad lovit míček poprvé ze sítě. Před koncem první sirény se ale Vinohrady opět dostaly do dvougólového vedení. Na začátku druhé třetiny jsme sehráli famózní přesilovkovou kombinaci na jejímž konci byl mezi kruhy Boris a snížil na 2:3. Tlačili jsme se dál a za tři minuty se po průniku a vlastní dorážce prosadil Disko a bylo vyrovnáno. Ještě jsem však při oslavě gólu dostal do zubů a v klidu ze střídačky jsem s ostaními mohl sledovat povedenou pumelici Tlusťochovu, kterou vymetl všechny pavučinky v síti soupeře- šli jsme do vedení 4:3. V poslední části se pak ještě prosadil do správné branky sváteční střelec Böhm, kteréhož trefu jsme doprovodili sborovým skandováním. Vinohrady pak ještě stačili snížit na konečných 4:5, ale na víc se nezmohli. Pojisit výhru mohl ještě Rejsek při powerplay, ale tolik s bál, že z dálky tu bránu netrefí, že míček dovezl až za čáru, leč po siréně.

Ze nedělních bojů v aréně Zručské jsme tak vydolovali plný počet 6ti bodů a zůstali tak ve hře o postupové boje:)

DisKo

Obsah

(2:2, 1:2, 0:2)3:6

SK Vinohrady - FKMP Praha B

12:40 | TJ JM Chodov

Sychravá listopadová neděle, psa by ven nevyhnal, ale kdo se to trmácí s hokejkou přes rameno na Chodov? Ááá, to jdou chlapci z FKMP bránit druhé místo v tabulce divize C pražské soutěže..

Souběh se zápasy áčka zapříčinil, že jsme se museli obejít bez agilního Davsona, o to víc potěšil Jirka Bábek, kterej si vzpomněl, kdo že ho to loni vychoval, a nenechal své milované béčko ve štychu. Navíc by šel Chodovský dvojzápas pracovně nazvat „Lubák & Lubák are back!“, protože jeden vyláčil koleno a ledviny, druhej naraženou kostrč a bolavý zádíčka a oba nám moc a moc pomohli, jak se dočtete dále.

K zápasu o druhé místo tabulky proti SK Vinohrady jsme se sešli v počtu 12 lidí do pole a 1 Vrátka do kisny (fakt, že téměř všichni přišli pozdě, není důležitej, protože pokud bychom aplikovali pravidlo „kdo přijde pozdě na sraz, nehraje“, hrál by asi Préza sám).

Začali jsme dobře, výbornou formu si i na Chodov přinesl Oskar a brzy jsme vedli. Ještě lépe se nám dýchalo, když potentní Oskar vybídl ke skórování Luboše – 2:0. Následně jsme dostali fíka a bylo jasný, že se (praso)soupeř nevzdá bez boje. Naštěstí to dost podělal jejich brankář. Skopnul Bambulu, dostal dvojku, poslal rozhodčího několikrát do prdele a tak dostal navíc ČK3. Rázem musel do Vinohradský brány nególman a hned byl florbalový svět veselejší. Bohužel jsme usnuli na vavřínech a soupeř těsně před přestávkou srovnal. Do kabin se šlo za stavu 2:2.

O přestávce nám Préza připomněl naše role na hřišti. K srdci si to vzal nejvíc sparťan Vrába a zase jsme vedli. Na dvoubrankový rozdíl jsme odskočili, když se střelecky připomněl dalekonosnou ďahou i druhý navrátilec do sestavy Čuťák. A tak ani moc nevadilo, že soupeř opět snížil na 3:4.

V závěrečné třetině se naplno projevil nebrankář Vinohrad, naše fyzička a naše zkušenosti. Nejdřív ukázal útočníkům, jak se to má dělat, Luky, který hrál opět v útoku a do kisny už se asi nevrátí ;) Na konečných 6:3 pak uzavřel od modré Préza a tak nakonec ani nevadilo, že si šel Bambula dvakrát odpočnout na trestnou lavici (silně ho podezírám, že se nechal vylejt naschvál, protože už jednoduše na konci zápasu nemoh).

Maluch

Obsah

(0:2, 1:1, 2:0)3:3

FKMP Praha B - SSK Future Old Boys C

15:00 | TJ JM Chodov

O mezizápasové pouze následovala klasika: kolčavice a pár blbců si dalo knedlíčkový vývar.

Podle toho taky vypadal vstup do utkání proti starý gardě Future. Hned v úvodu první třetiny jsem šel (prý za zbytečný faul) sedět a Future to dokonale potrestal. Potom jeden soupeř obešel někoho, komu v břiše hrkaly játrový knedlíčky, z dálky vystřelil, před Vráťou to skočilo a bylo to 0:2.

Ještě hůř bylo, když si asi v půlce zápasu zaběhl jeden Old Boy za naši obranu a lehce zvedl míček nad bezmocného Vráťu, 0:3. V tu chvíli jsme dost kazili, míčky nám odskakovaly od hokejek a Préza musel zvýšit hlas. Zabralo to a těsně před koncem druhé části na 1:3 zkorigoval Čuťák, pro kterého byl chodovský turnaj comebackem z říše snů.

Do poslední třetiny jsme vlétli jako uragán a postarší pánové z SSK Future Old Boys začali nestíhat. Měli jsme sice jednou trochu toho poplivanýho, pokakanýho štěstíčka, když nějakej Old Boy trefil moje lejtko místo prázdný brány, ale jinak jsme soupeře mleli a mleli. A pak přišlo něco, na co budu ještě dlouho vzpomínat. Jirka Bábek s Lubákem předvedli akci, za kterou by se bývala nemusela stydět ani kladenská blueline Patera – Procházka za časů své největší slávy. Několikrát si na půlce soupeře vyměnili míček, neskutečně pokoupali brankáře a Jirka Bábek po geniálním pasu Lubáka vstřelil gól měsíce (a asi vyhraje zlatou helmu). Záznam akce je zde (komentáře si nevšímejte, Záruba občas neví, co mluví, jedná se opravdu o Jirku s Lubákem). 2:3! Náš tlak se stupňoval, ale čas neúprosně kvapil. V čase 35:28 se nám naskytla příležitost standartní situace ze zajímavé vzdálenosti. Vráťa zůstal na střídačce a na hřiště šlo 6 nejzkušenějších. Jiřík nabil Háčkovi a ten nechytatelnou umístěnou střelou srovnal skóre na 3:3. Pak jsme ještě ubránili soupeřovu standartku a rozhodčí pískal konec. Krásný zápas, spravedlivý výsledek, řekl bych.

Nakonec jsem rád i za zlepšující se týmgajst a pochvalu za účast na decentní chlastačce A&B dostávají jmenovitě Vráťa, Majda, Vrába, David, Zuzka, Préza, Daňák, Pavlína, Pája, Tloušť, Tarzan (jeho čtvrtá hospoda za 10 let ve FKMP!!!), Luhy, MiniFox, Klóze, Ferda a Boris. Ostatní mají podnět k zamyšlení a prostor ke zlepšení pro příště.

Pro shrnutí:
Hráč dne: Čuťák
Akce dne: Lubák – Jiřík
Fanynka dne: Zuzka
Díky všem zúčastněným! Těším se na příště! FKMP forever!

Maluch

Obsah

(2:2, 1:0, 0:1)3:3

FKMP Praha B - FBC Falcons Žižkov B

13:50 | SH Radotín

Po třech odehraných zápasech bez ztráty bodu jsme se těšili na odpoledne v Radotíně. Soupeři se zdáli hratelní, sestava byla nadupaná a Marťas všechno zařídil.

Zápas proti Falcons Žižkov B sliboval zajímavý boj o přední příčky v tabulce, na který se přišel podívat i DisKo se svou holkou a se svým DiskoPsem.

Než jsme se pořádně rozkoukali, už jsme tekli 0:1. Pak jsem se přistihnul, jak sedím a ze střídačky a koukám na to, jak jdou dva Falkoni na Ferdu a nikde žádnej obránce FKMP a nemohlo to dopadnout jinak než gólem – 0:2. Byli jsme dost v hovnech a vysvobodil nás až sváteční střelec Davson, kterej si zaběhl za falkoní obranu a s citem usměrnil Prézovu dlóóóuhou přihrávku přesně k tyčce – 1:2. Rázem jsme měli tlak a vyrovnávací gól musel přijít. A přišel. Celou první třetinu bojoval Fox se smaženýma žampionama ve svém žaludku, ale tento boj vyhrál a sekundu před první sirénou předložil Borisovi a ten se často v takových situacích nemýlí. Takže 2:2 po první třetině.

Druhou třetinu odstartoval Ferdův vynikající (a to odpoledne zdaleka ne jediný) zákrok. Následoval Foxův výběh z rohu a jeho typická dlouhá tažená střela, kterou jsme šli do vedení. Pak jsme spálili pár tutovek, Ferda zase něco chytil a byl konec druhý třetiny.

V té třetí jsme bránili těsný náskok. Nepovedlo se to, když z ojedinělého protiútoku soupeř náhodně bekhendem srovnal. Smůla. Za zmínku stojí ještě dva momenty. Faul na Foxe, který z nájezdu nepotrestal Oskar (škoda) a potom Marťasova momentka z času 35:55. Pravděpodobně se mu líbila nějaká fanynka Falcons, kterou chtěl zbalit, inu neváhal a poslal z našeho rohu nádhernou přihrávku Falkonovi mezi kruhy (pěknou, prudkou, po zemi, na forhend, přesně takovou, jaký po nás Rejža chce!). Podotýkám, že tam kromě toho Falkona nikdo nebyl. Naštěstí Ferda předved zákrok večera a Marťase zachránil, protože ten by asi dostal ve sprše pořádnou čóču. Gól z toho teda nebyl, byla z toho plichta 3:3, která nás trochu mrzela, ale řekli jsme si, že vítězství uděláme ve druhém zápase.

Maluch

Obsah

(0:3, 0:4, 0:5)0:12

SK Církvice - FKMP Praha B

16:10 | SH Radotín

Druhý match jsme hráli proti Církvicím a už rozdílné postavení v tabulce ukazovalo, že by to mohl být zápas z těch lehčích. V první třetině otevřel skóre Fox, už ani nevím jak, protože těch gólů bylo nakonec víc ;) Potom využil přesilovku Háček a když Oskar našel ideálně Borise, vedli jsme 3:0 po první třetině.

Nikoho nepřekvapí, že druhou třetinu jsem začal zazděním loženky, kterou mi vypracoval Fox (sorry, Foxi). Co se nepovedlo mně, povedlo se Prézovi, kterej dorazil Lukyho střelu (ano, čtete dobře. Luky Burian nebyl v kisně, ale hrál v útoku a hrál dobře a ještě se o něm dočtete). Na 5:0 zvyšoval to odpoledne potentní Háček střelou na bližší tyč pod rukou gólmana. Do statistik se zapsal i David Kouhout tečující Foxovu střelu a pak opět Háček, kterého našel v přesilovce ideálně Luky. 7:0 po dvou třetinách.

V posledním hracím období jsme vystupňovali tlak a hrálo se jen na jednu branku. Hned z kraje si žačal honit ego a osobní statistiky Boris. Využil dvě přesilovky a chyběl už jen gól k desítce. Ten padnul, když jsem ke skórování vybídnul Háčka. Nespokojili jsme se ani s výsledkem 10:0 a makali jsme dál. 11. Fík přidal Luky, když vymet pavučinku v rohu brány tak, že to líp prostě trefit nešlo. Deset sekund před koncem uzavřel na 12:0 to odpoledne pětigólový Háček.

Supr výkon Háčka, Borisův hattrick, Ferdova nula, gólman Luky 4b (1+3) a podle Prézy nejvyšší výhra v dějinách FKMP!

Díky kucí!

Maluch

Obsah

(2:1, 3:1, 1:3)6:5

FKMP Praha B - FBC Vokurky

17:20 | Hala

Bylo sychravé sobotní odpoledne a k našemu jedninému zápasu jsme se sešli v ideálním počtu deseti lidí... i když to tak ze začátku nevypadalo, to když jsem cestou v autobuse viděl Oskara, jak jde úplně někam jinam.. Ale nakonec i on to stihnul, dorazil i Ferda bez mobilu, poučil Böhma, že pokud chceme vyhrát, nemá střílet do vlastní brány a šlo se na věc!

Soupeř působil opravdu zcela neškodně a po necelých dvou minutách hry vykouzlil Oskar nechytatelnou ránu zpoza kruhů a vedli jsme 1:0. Dál jsme soupeře tlačili a nepouštěli ho na dostřel naší branky, ovšem z ojedinělé akce se mu podařilo vyrovnat. oskar měl však fazónu a hned vzápětí předvedl podpobnou akci jako při prvním gólu a do kabin jsme tak šli s gölem náskoku v kapse. Věděli jsme , že Vokurky jsou soupeř kterýmu musíme nasypat aspoň bůra a hned v úvodu druhé části se prosadil David Kohout nějakou záhadnou tečí. Ani ne za minutu však Vokurky z nenápadné akce opět korigovaly skóre a slovo si musel vzít opět Oskar, kterej se neméně pohlednou střelou zapsal potřetí do střelecké listiny. Pak se chvíli nehrálo, neb pořadatelská služba měla co dělat se sklízením naházených kšilotvek na palubovku natřískané haly. Výrazné vedení pak podtrhnul ještě umístěnou dalekonosnou střelou Jiří a po dvou třetinách jsme tak vedli 5:2. Zápas se zdál být rozhodnutý, když jsem na začátku třetí části využil Oskarův pas a zvýšil na 6:2. Z posledních 5 minut jsme si však nechali dát absoolutně zbytečné tři góly a uhájili jsme tak 3 body v poměru 6:5.

Naše útočná fáze byla až nezvykle produktivní ovšem fáze obranná, dalo-li se jí tak vůbec říkat, byla někdy katastrofální a vůbec nejhorší za poslední dobu, doufám, že se pro příště poučíme...

Disko.

Obsah

(0:0, 2:1, 1:1)3:2

FKMP Praha B - SK Lators

9:10 | SH Stochov

Nedělní ráno jak z Ladovy pohádky, obloha jak vymetená, bačové ženou svoje ovce na pastviny na kterých se ještě třpytí ranní rosa a supi okusují mršiny v pangejtu u dálnice po které se řítí několik aut s pražskou poznávací značkou. Cíl je jasný, i letos se pokoušíme dobít Tlusťochov. Scházíme se včas (relativně) a v plné sestavě, chybí jen Chluďák, který je dle vlastních slov v pohodě, ale nestíhá. Pár ožralých a chorobných dorazilo, takže se počet hráčů ustálil na 11+1.

Eskalátorů (to jest pravý význam názvu týmu, jak mi bylo osvětleno) bylo asi 15, vypadali mladší, hezčí a narozdíl od nás disponovali jistou svalovou hmotou, i nezbylo než vsadit na zkušenosti a protřelost. Po bojovné, ale nehezké první třetině tak učinil Daňák svým klasickým hnusem - zpoza brány adresoval svou přihrávku do golmana, který si jí od boty srazil za brankovou čáru. K jeho cti nutno dodat, že neradoval se nikterak a tak málokdo poznal, že jdeme do vedení.

Florbalový bůh byl ale spravedlivý a soupeř po hezké kombinaci překonal jinak ostražitého Vrátka střelou nad rameno. I přesto jsme ale postupně získávali víc ze hry a konečně začali chyby soupeře, který jinak bránil pozorně, trestat. Daňák hledal přihrávkou na teč Wrábu a tato skončila v síti. Protože ale Wrába vypadal zmateně, připsali nakonec rozhodčí gól Daňákovi, ač se o tom ještě teď vedou spory. Tímhle skóre skončila druhá třetina.

Do třetí části jsme vletěli jak tornádo, soupeři se odráželi od Bambulovy hole i Černýšova Milana, prchali před Maluchovým pivně-vodkovým dechem a úspěch musel zákonitě přijít. Po Háčkově střele dorážel opět Daňák. Soupeř pak otevřel střed pole, ale následných šancí nevyužil již opět impotentní Daňák, ani Disko ani agilní Bém. Trest v podobě protiútoku s rychlým zakončením následoval a bylo to opět o gól. Hrdí hoši z FKMP ale již skóre upindili.

UFFF

Daňák

Obsah

(0:2, 2:2, 0:3)2:7

Fbk Buldoci Radotín B - FKMP Praha B

11:30 | SH Stochov

O zápasové pauze jsme do sebe naložili párků a kolčavice co se do nás vešlo, Hák nám vysvětlil vocogou s tím jeho australským fotbalem, okoukli jsme trousící s Buldoky a také 2 Buldočky no a šlo se na věc.

Hned od začátku se hrál rychlý zápas, který byl plný šancí většinou po chybách na obou stranách, ale první goal skončil v buldočí kase. Po dlouhém Vrátkově výhozu míč doletěl Daňákovi, ten obhodil obránce, narazil si o Buldočku a na dlouhou ruku podivně skóroval. Hned po chvilce Maluch vybojoval v rohu (myslím, že dýchnul na obránce a ten radši zbaběle prchl) a předložil Daňákovi, který se v takových chvílích sice většinou mýlí, ale tentokrát před prázdnou bráou nezaváhal – třikrát sláva Maluchovi za jeho přesný pass. Na konci třetiny však zákeřný Minifox hokejkoval soupeře přespříliš a šel odpočívat.

Hned začátkem se ale rychle zvedal, protože po střele Ondry Karneta Vrátek jen pokrčil rameny a dal se na podzimní výlov sítě. Stále jsme ale měli více ze hry a po dlouhém obléhání buldočího hradu tečoval (nebo to aspoň tvrdil rozhodčím) Maluch střelu Wráby přesně. Po chvíli se Daňákovi zamotal míček pod nohy, což zmátlo obránce a jeho nepřesnou přihrávku hravě uklidil do brány Disko. 4:1, šílení tribun, Bambulův šokovaný výraz, uvolněná atmosféra, no znáte to....Z hrušky nás shodil opět Ondra K., po neshodě Háka a Daňáka cinkla tyčka a pak už jen nepříjemný pohyb síťky. Naštěstí Daňák těžce chytal dech, nevrátil se zodpovědně a díky tomu neměl problém uklidit do prázdné nepřesnou rozehrávku Buldočky, která už teď asi ví, že přihrávka křížem před vlastní branou je riskantní (kéž by to pochopili i naši playeři). 5:2 a konec třetiny.

Třetí část se hrála již v klidu, všichni mysleli na nedělní obídek, prcání a jiné vylomeniny, takže až před koncem Oskar prostřelil po Maluchově námazu a pak Disko zavěsil po Daňákově náhře zpoza brány, 7:2, konec a domů.

Celkově bodově povedený turnaj, přesto se do příště musí vychytat malé mušky, ale kdo je bez chyby, že.

FKMP Rulezzz

Daňák

Obsah