Obsah

:-) ??

Historie

Posted -dak- alias Daňák | Edit

Kdysi dávno za žádnou horou a jednou řekou stálo Gymnázium Jana Nerudy, ostatně stojí tam dodnes. A právě tam se kdysi tehdy nerozluční kamarádi Jiří (Préza) a Tony dohodli že krom vysedávání "unter" by se tu a tam dalo podniknout i něco dalšího. Ani nevím co je tehdy vedlo k tomu, že tou aktivitou by měl být právě florbal. Možná jen náhoda, možná to byl fakt, že ve sportu, který byl tehdy v plenkách, se jevil úspěch o něco málo dosažitelnější, snad jen prostě měli rádi florbal.

I přemluvili pár spolužáků a kamarádů aby s nimi vytvořili svůj vysněný tým. No a protože těch nadšenců nebylo zase tolik, přidali k tomu pár nekamarádů a jejich známých, no a díky tomu můžu psát tohle shrnutí.

Rozhodli se tedy, že vytvoří juniorské družstvo již existujícímu týmu Rychlé Hokejky, ve kterém též hráli prim studenti GJN. V těchto pravěkých dobách jsme byli zařazeni do jedné z divizí nejvyšší, a také jediné, juniorské soutěže.

Rozdíly mezi týmy byly dosti markantní a tak jsme se i přes několik slavných vítězství pakovali po roce, stejně jako většina týmů, o soutěž níž.

Na další rok jsme se začali připravovat v létě v Rokytnici nad Jizerou a zahájili tak oblíbenou tradici letních soustředění a zároveň pod novým jménem. Podlehli jsme Sladkému mámení Stanleyho a nějakejch neznámejch kundějů o skvělých podmínkách, levném vybavení a bůhvíco ještě a stali se juniorským týmem tehdy extraligového FBT Praha. V týmu se objevilo poměrně dost nových tváří a sliby vedení FBT byly málokdy naplněny, takže i když herně ročník nedopadl nikterak tragicky všechno ostatní přivedlo kluky na myšlenku znovu se osamostatnit. Vzhledem k rostoucímu věku hráčů jsme tak do sezóny 2000/2001 vstoupili jako hráči FKMP Praha v 5.lize.

Právě během prvních let se kádr nejvíce obměňoval, odešli např. hudebníci z GJN a spoustu dalších jmen co už byla dávno zapomenuta, ale například také spoluzakladatel Tony, naopak se podařilo doplnit vhodně kádr především z mladších ročníků GJN a někteří z nich jsou základními kameny našeho áčka dodnes.

V páté lize jsme se jednu sezonu rozkoukávali a druhou jsme sestoupili, už ani vlastně nevím kde byla chyba, ale asi nás bylo málo, hráli jsme blbě nebo tak něco. V témže roce ale naše znovuobnovená juniorka uhrála dostatek bodů k postupu o úroveň výš.

Ročník 2002/03 lze bez debat označit jako nejúspěšnější v historii FKMP. Áčko ještě v půlce sezóny suverénně kralovalo soutěži. Pak ale přišly dvě velmi smolné prohry s kandidáty na postup a výsledkový sešup se už nezastavil. Kdybychom tak tušili, že i přesto by nám vítězství v posledním zápase zajistilo postup a nevožrali jsme se?.ale stalo se a tak bylo FKMP prvním nepostupujícím týmem. Zato junioři korunovali veleúspěšnou sezónu postupem do 2.celostátní ligy juniorů, což nám dodnes připomíná naše jediná trofej v miniaturní síni slávy.

Další rok se již tolik nedařilo. Přestože se na náboru juniorů podařilo najít několik ne zcela neschopných jedinců úzký kádr nedokázal sezónu zachránit a po roce se vracel zpět o soutěž níž. Áčko pak doplatilo na velmi silnou skupinu spojenou s herními výpadky proti slabším soupeřům a skončilo zhruba v polovině tabulky.

Ročník 2004/05 hodně naboural odchod Rejska a Vlasty do juniorky Tatranu zhruba v třetině sezóny. Mužstvo se s nečekaným jak herním tak početním oslabením těžce vyrovnávalo a zatímco Áčko se poměrně v poklidu zachránilo, junioři se opět pakovali o soutěž níž. Jediný tým který předčil předsezónní plány tak bylo nově založené Béčko, ten rok koncipované jako tým Prézy s Borim pro ty co chtějí jen hrát, ale ne tak trénovat. I přes minimální sehranost díky velmi přátelskému duchu a radosti ze hry uhrálo dostatek bodů pro umístění v první půlce tabulky.

O dalším roce toho vlastně moc nevím byl jsem furt pryč takže zkratkovitě, Áčko se opět těsně zachránilo, Béčko nenavázalo na úspěšný loňský rok a junioři se po sezóně odehrané zhruba v šesti lidech rozpadli a je více než pravděpodobné že nebudou již nikdy obnoveni. Stejně tak nemáme ani ambice na nějaké další výrazné rozšiřování působnosti klubu.

O letošku jsem psal extra článek, takže jen doufám, že nás do budoucna čekají světlé zítřky, levné pivo a poklidné stáří.

FKMP ForeverNahoru